У п’ятницю, 13 грудня, відзначають одне з 12 найбільших християнських свят – апостола Андрія Первозванного.

13 грудня 2013 року в Піщанобрідському професійному аграрному ліцеї відбулися Андріївські вечорниці. Проводили вечорниці група кухарів-73 зі своїми майстрами виробничого навчання Добровою Оксаною Миколаївною та Пономаренко Валентиною Петрівною. А хазяйкою цього свята була класний керівник групи Кащеєва Наталія В’ячеславівна.

/Files/images/andrvsk_vechornits/Слайд2.JPG

З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Нехай оживе одна із сторінок молодості наших матерів і бабусь.

Напередодні ввечері 12 грудня дівчата ворожать на майбутнього чоловіка, а хлопці бешкетують.
Андрій – один із дванадцяти апостолів, який був учнем Ісуса Христа і проповідував християнську віру. За церковними легендами, він проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному із пагорбів встановив хрест. Святий Андрій загинув мученицькою смертю. Його розіп’яли на хрестоподібному дереві, де він помер.

На Андрія жінки не пекли хліб, не шили і не пряли. Страви в цей день були пісні: каші, капусняки, горох, голубці, гриби, риба, вареники з капустою і картоплею.

Всі ці традиції були викладені в 45-ти хвилинній виховній годині. Піснями заливалася класна кімната, яка на цю хвилину перетворилася в українську хату з її уквітчаними рушниками. А гру «артистів» не можна було відрізнити , від артистів драматичного театру. Присутні дізналися з різними видами ворожіння та відвідали українську кухню зі стравами, що готують саме на Андрія.

/Files/images/andrvsk_vechornits/Слайд3.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 39